Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства”

16 жовтня 2019 року в газеті «Голос України» опубліковано Закон України від 4 жовтня 2019 року №187-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства» (далі – Закон), який набув чинності 17 жовтня 2019 року. Пропонуємо до Вашої уваги короткий аналіз Закону:

Так, вищенаведеним Законом зокрема врегульовано наступні питання:

  • Статтю 234 Кримінального процесуального кодексу України (далі — КПК) доповнено положенням, відповідно до якого в кримінальних провадженнях, що віднесені до підсудності Вищого антикорупційного суду обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді Вищого антикорупційного суду;
  • Встановлено право сторін кримінального провадження самостійно залучати експерта для проведення експертизи, а також визначено порядок його залучення слідчим суддею за клопотанням сторони захисту у випадках та порядку, передбачених ст. 244 КПК;
  • Частину 1 ст. 284 КПК доповнено новим п. 31, відповідно до якого кримінальне провадження закривається у разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров’я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.
  • Змінено порядок початку судового розгляду. Виключено можливість сторонам заявляти клопотання про оголошення обвинувального акту в повному обсязі. Можливим є виключно короткий виклад прокурором обвинувального акту. Також, передбачена можливість суду, з врахуванням розумних строків, обмежити тривалість оголошення прокурором короткого викладу обвинувального акта, а також оголошення короткого викладу позовної заяви, якщо в кримінальному провадженні пред’явлено цивільний позов.
  • Внесено зміни до ст. 349 КПК, відповідно до яких головуючий для визначення обсягу доказів, що підлягають дослідженню, має надати сторонам право оголосити вступні промови в яких має зазначатися, якими доказами сторона підтверджуватиме наведені нею обставини, порядок дослідження доказів;
  • Статтю 481 КПК доповнено частиною 2, відповідно до якої Генеральний прокурор (виконувач обов’язків Генерального прокурора), його заступник, керівник регіональної прокуратури може доручити іншим прокурорам здійснити письмове повідомлення про підозру особам, визначеним ч. 1 ст. 481 КПК (депутатам, адвокатам, суддям тощо).

З метою кращого розуміння змін, що передбачені цим Законом, пропонуємо ознайомитися з повним текстом за наступним посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/187-ix.

2021-08-28T16:41:22+00:00 Новини|

Залишити коментар