Чергові «інновації» від Мінфіну

Нещодавно на своїй сторінці фейсбук відсторонений голова ДФС Роман Насіров зазначав, про повну відсутність реакції Міністерства фінансів України на недоліки системи автоматичного блокування податкових накладних, як приклад останнім було поширено фото податкової накладної, що блукає мережею – інтернет в графі «Назва товару/послуги» якої зазначено назву товару як уривок з відомої пісні В.Цоя «Пачка сигарет»…

Так от маємо реакцію, 23 жовтня 2017 року, Міністерством фінансів України було оприлюднено проект Наказу «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (Із зазначеним проектом Наказу можна ознайомитися на офіційній сторінці Міністерства фінансів України в мережі Інтернет за адресою: www.minfin.gov.ua у рубриці «Аспекти роботи/Законодавство/Проекти документів/Проекти нормативно-правових актів» для обговорення).

Вищенаведеним проектом Наказу пропонується ввестище два нові критерії:

  • наявність обвинувального вироку суду у відношенні службової особи (службових осіб) суб’єкта господарювання за статтями 205, 212 Кримінального кодексу України;
  • розрахунок коригування,складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача – платника ПДВ, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж у два рази та/або зміни номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, – зміна перших чотирьох цифр коду, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг – перших двох цифр кодів).

Крім того, за проектом автоматичне врахування Таблиці системою Моніторингу стосуватиметься іплатників, у яких:

  • значення показників D та P, розрахованих у порядку, наведеному у пп. 4 п. 5 цих Критеріїв, мають такі розміри: D>0,02, P <Pм * 1,3. Значення показників D та P обраховуються ДФС автоматично кожного 10 числа календарного місяця, наступного за звітним, та стають доступними платнику в Електронному кабінеті;
  • обсяг постачання товарів/послуг у ПН/РК, складених з 1 січня 2017 року в Реєстрі, зазначених в інформації згідно з додатком до цих Критеріїв, становить понад 25% від загального обсягу постачання за відповідний період.

Також,запроваджується норма про неврахування інформації Комісії при проведенні Моніторингу.

Якщо надійшла інформація, що свідчить про надання платником недостовірної інформації згідно з Таблицею, або інша податкова інформація, що свідчить про ризиковість операції, Комісія ДФС має право прийняти рішення про неврахування інформації наданої платником.

Якщо ж така інформація була врахована системою Моніторингу автоматично, то після прийняття Комісією ДФС рішення про неврахування інформації вона не підлягатиме автоматичному врахуванню.

Проектом Наказу уточнено, що якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає одній з умов, зазначених у пп. 2, 3, 4 п. 6 Критеріїв, реєстрація такої ПН/РК зупиняється відповідно до вимог 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

Як бачимо, зміни є несуттєвими і такими, що навряд чи полегшать роботу бізнесу і стануть перепоною тіньовому сектору економіки здійснювати подальші махінації з метою свого незаконного збагачення.

Залишається відкритим лише одне питання, для чого Міністерство фінансів України проводить реформи таким чином, що від них страждає реальний сектор економіки, а шахраї як працювали так і працюють.

2017-10-31T09:54:01+00:00 Новини|

Залишити коментар