Застосування запобіжного заходу у вигляді застави

У випадку, коли суд постановляє ухвалу про застосування запобіжного заходу у вигляді застави, не завжди обов’язково її сплачувати, якщо не має такої можливості у підозрюваного, оскільки наступне клопотання про зміну запобіжного заходу на взяття підозрюваного під варту, ініційоване стороною обвинувачення, не обов’язково буде задоволено судом.

Така ситуація пов’язана із тим, що обрання запобіжного заходу – це право сторони обвинувачення, а не її безпосередній обов’язок і тому сторона обвинувачення не завжди може у суді довести, що застосування запобіжного заходу обов’язкове та існують ризики, передбачені статтею 177 Кримінального процесуального кодексу.
Крім того, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ у своєму листі № 511-550/0/4-13 від 04.04.13 «Про деякі питання порядку застосування запобіжних заходів під час досудового розслідування та судового провадження відповідно до Кримінального процесуального кодексу України», звертає увагу суддів судів першої та апеляційної інстанцій на наступне.
Виключною (єдиною) метою застосування запобіжних заходів у кримінальному провадженні є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов’язків. Застосування таких заходів завжди пов’язано із необхідністю запобігання ризикам, передбаченим статтею 177 Кримінального процесуального кодексу. Слідчий суддя, суд має зважати, що слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу за відсутності для цього підстав, передбачених статтею 177 Кримінального процесуального кодексу. Тому в разі розгляду відповідного клопотання, не підкріпленого визначеними у Кримінального процесуального кодексу метою та підставами, останнє має бути відхилено.
Ситуація із невиплатою застави підозрюваним та не взяттям його у подальшому під варту перевірена власною практикою.

2017-07-03T17:58:27+00:00 Аналiтика|

Залишити коментар